WauDog – szelki guard oraz smycz Nylon

Spacery z WauDog

„Mamy już wystarczająco dużo akcesoriów spacerowych” – powiedział nikt nigdy. 😉 No bo jak to tak, pies i jedne szelki, w których będzie śmigać 365 dni w roku, minimum 3 razy dziennie? 😉 A tak na poważnie, to oczywiście, w normalnym życiu na pewno nie mielibyśmy aż tak dużego wyboru szelek i smyczy, jednak ze względu na nasz udział w TOP for DOG sprawdzamy również dla Was różne produkty i przy tym cieszymy się z ich użytkowania. Tym razem dostaliśmy do testów szelki ergonomiczne guard oraz smycz z serii Nylon. Jak się nam sprawdzają?

WYGLĄD, ROZMIAR I UŻYTKOWANIE

No nie mogłam, po prostu nie mogłam się oprzeć jednorożcowemu zestawowi dla Neli o nazwie Unicorns! To wzór stworzony do najsłodszego psa na dzielni, a po zobaczeniu go zaśmiałam się, że tęcza powinna tym jednorożcom wychodzić z ust, zamiast widnieć obok nich. 😀 Są tak urocze i lukrowe, że już chyba bardziej się nie da. 😉 W przypadku Kiary postawiłam na wzór NASA, ponieważ na spacery z psami wychodzi również mój mąż – a niech ma tego jednego poważniej ubranego psa, wystarczy, że Nela wygląda na psią księżniczkę. 😉 Zresztą, mąż uwielbia sprawy związane z kosmosem, interesuje się wszystkim co związane z lotami w kosmos, śledzi wszystkie starty na bieżąco i tak, jest zachwycony tym wzorem! Zresztą – ja też. 🙂 Wzór NASA to nic innego jak ciemny wzór w logo NASA, w planety, księżyce, rakiety i widocznych astronautów.

Jeśli chodzi o rozmiary to Nela nosi najmniejszy dostępny rozmiar S, a Kiara rozmiar M. Nelka ma obwód szyi około 23cm, a klatki piersiowej około 38cm, z kolei Kiara szyi ok. 31cm, a klatki ok. 49cm. W przypadku rozmiaru S pies mający mniejsze obwody od Neli będzie miał szelki zbyt luźne, ponieważ Nela nosi je całkowicie przyciągnięte (pomniejszone), jedynie na bluzę je odrobinę poluzowałam w obręczy barkowej. Z kolei Kiara rozmiar M ma odrobinę zbyt luźny, ale bałam się wziąć jej rozmiar S, który mógłby być „na styk” i byłby dla niej zbyt wąski, jeśli chodzi o szerokość taśmy. Rozmiar S ma szerokość 1,5cm, a rozmiar M 2cm. Mniejsze szelki mają malutkie klamry, bardzo lekkie regulatory, są idealne dla małego pieska i szkoda, że nie są odrobinę mniejsze. Rozmiar M mógłby rozmiarem bardziej nachodzić na zakładkę z rozmiarem S (S ma obwód klatki do 50cm, a M od 50cm), na przykład zaczynać się od obwodu szyi 35m i klatki 45cm, myślę że takie rozwiązanie pomogłoby lepiej dobierać rozmiar psom, które są w tej chwili po środku obu rozmiarów. Na duży plus zasługuje jednak zakres regulacji – jest naprawdę ogromny! W naszym przypadku akurat wzwyż, ale podejrzewam, że dla wielu osób, zwłaszcza mających psy, które jeszcze rosną, będzie to bardzo dobry wybór. Szelki posiadają regulację z każdej strony – bo obu bokach szyi, na mostku i na klatce piersiowej.

Jeżeli chodzi o taśmy to ich jakość jest naprawdę świetna – są delikatne, miękkie, jakby satynowe w dotyku, dobrze przesuwają się po dłoni. Niektóre taśmy akcesoriów spacerowych są grube, ciężkie i dość szorstkie, a te są naprawdę przyjemne w dotyku. Na duży plus zasługuje zatrzask zabezpieczający przed przypadkowym rozpięciem się klamry. Do szelek dołączona jest również adresówka w postaci QR Code, która stanowi Smart ID – wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować kod QR, dodać nasze dane oraz dane naszego psa, w tym nr chip, opis psa, informacje na temat sterylizacji/kastracji i sporą galerię zdjęć. Dzięki temu osoba, która znajdzie zagubionego psa może zeskanować kod QR telefonem i na otwartej stronie internetowej przeczytać wszystkie ważne informacje od razu, bez konieczności skanowania nr chip u weterynarza i sprawdzania danych na stronie Safe Animal. Dodatkowo na adresówce nie ma bezpośrednio napisanych naszych danych, dzięki czemu nie trzeba uważać na zdjęcia psa zamieszczane w Internecie – mi czasami zdarzał się ten problem, że musiałam blurować nr telefonu na zdjęciu, ale w przypadku filmów nie jest już to takie proste. Z drugiej zaś strony, kiedy na adresówce widoczny jest nr telefonu właściciela sprawa ze skontaktowaniem jest prostsza np. dla mniej „scyfryzowanych” osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do szelek dopiąć jeszcze drugą własną adresówkę.

Do szelek wybraliśmy najdłuższe możliwe smycze o szerokości 1,5cm, oczywiście również we wzór Unicorns oraz NASA. Obie smycze posiadają zakres regulacji od 152cm do 183cm. Regulacja odbywa się dzięki tradycyjnemu regulatorowi i dzięki temu nie ma na smyczy żadnych dodatkowych okuć i elementów, które stukałyby o ziemię podczas puszczenia smyczy na ziemię. Dawno nie widziałam podobnego rozwiązania w smyczy i uważam, że to jedna z najlepszych form regulacji! Jest bardzo wygodna, smycz się nigdzie nie rozdwaja, nie otwiera, przez co bardzo wygodnie się na niej chodzi. W połączeniu z ich lekkością i delikatnością materiału stanowi bardzo dobrą smycz. Szkoda, że nie ma troszkę dłuższych smyczy do wyboru, np. o długości ponad 2 metrów, zwłaszcza że tak lekka taśma idealnie nadawałaby się na jeszcze większe długości. Wszystkie elementy szelek i smyczy są ciemno grafitowe, bardzo eleganckie, małe i lekkie, karabińczyki wydają się być solidne. Bardzo podoba mi się też gumowe logo na akcesoriach, jest małe i nie przysłania grafiki, ale zarazem jest dobrze widoczne i to do niego można przypiąć adresówki.

PODSUMOWANIE

Akcesoria spacerowe od WauDog bardzo mi się spodobały i gdyby tylko moim psom bardziej pasowały rozmiary zaopatrzyłabym się sama w dodatkowe wzory. Jeżeli tylko Waszym psom podpasuje rozmiarówka to bierzcie w ciemno, nie zawiedziecie się! Nam obecne szelki na pewno świetnie się sprawdzą do zakładania na ubranka ze względu na duży zapas regulacji, a że WauDog ma w swojej ofercie świetne ubrania dla psów, w tajemnicy Wam powiem, że czaję się już na kurtkę i kombinezon. 😉

Sklep: Puller Shop

Facebook: DOG Puller PL

Instagram: Puller.shop.pl

Dziękujemy za możliwość testów produktów Collar z Puller Shop PL, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.