SZELKI TRE PONTI

TRE PONTI Easy Fit, czyli nasze ulubione szelki!

Szelki TRE PONTI znamy od ponad półtorej roku, kiedy to po raz pierwszy kupiliśmy Kiarze szelki TRE PONTI Easy Fit w kolorze czarnym z odblaskami. Bardzo szybko uznaliśmy, że szelki są świetne, dlatego też sprawiliśmy takie same Neli w kolorze różowym z odblaskami.

Po półtorej roku pozytywnego użytkowania ich, otrzymaliśmy możliwość przetestowania w ramach Top for Dog nowej wersji szelek TRE PONTI Easy Fit we Flamingi.

Warto również przytoczyć co nieco o firmie Tre Ponti.

Tre Ponti to włoski, wiodący producent akcesoriów dla zwierząt domowych. W ofercie znajdują się szelki i smycze dla psów oraz kotów. Firma Tre Ponti mająca siedzibę w Treviso, niedaleko Wenecji swój sukces na rynku zawdzięcza wysokiej jakości materiałom i nowoczesnym cyklom produkcyjnym odbywającym się w całości we Włoszech.

Włoska marka Tre Ponti jest reprezentowana na świecie przez swoich dystrybutorów, produkty dostępne są w sieci specjalistycznych sklepów z artykułami dla zwierząt domowych oraz salonach dla psów. Firma szyje około 5000 sztuk szelek dziennie. Noszone są one przez prawie 2 miliony psów w ponad 55 krajach na całym świecie, w tym w Japonii, Chinach, USA, Korei Południowej oraz w całej Europie.

Wszystkie produkty Tre Ponti są projektowane i w pełni ręcznie wykonywane we Włoszech. Wysoko wykwalifikowany personel poświęca  uwagę na każde pojedyncze szwy. Szelki podlegają ścisłej kontroli jakości, podwójnie kontrolowana i testowana jest cała produkcja.

Jakość Tre Ponti opiera się na najlepszych materiałach, specjalnie dobranej grupie niezawodnych dostawców oraz perfekcyjnych w swym rzemiośle krawieckim pracownikach.

Tre Ponti prowadzi bieżące badania i testuje swoje produkty na specjalnych urządzeniach sprawdzających odporność szelek, aby przy opracowywaniu każdego nowego produktu sprostać specyficznym wymaganiom swoich ukochanych czworonożnych klientów.

Do testów otrzymaliśmy dwie pary szelek: dla Neli w rozmiarze 1,5, dla Kiary w rozmiarze 2,5. Oba rozmiary są całkowicie trafione. Posiadają duży zakres regulacji na brzuszku, dzięki czemu w zależności od obfitości kryzy u Kiary i długości włosa u Neli, a także wahań wagi, reguluję je według potrzeb. Ponieważ posiadamy drugą parę szelek TRE PONTI, które użytkowaliśmy intensywnie przez ponad ostatni rok, muszę powiedzieć, że ubiegłej zimy rewelacyjnie sprawdzały się u Neli jako szelki nakładane na różne kurtki, gdyż zapas w regulacji na to pozwalał. Ponieważ szelki we Flamingi są tego samego rozmiaru co nasze poprzednie, również będziemy mogli je tej zimy nakładać Nelce na okrycia wierzchnie, a tym samym rozweselić trochę flamingowo naszą szaro-burą zimę.

Poza szelkami otrzymaliśmy od TRE PONTI cztery breloczki do kluczy. Są świetnie wykonane, solidne i idealnie pasują do kluczy od samochodu.

NAJLEPSZY WYBÓR DLA KAŻDEGO PSA

Szelki TRE PONTI mają tyle zalet, że rozbiję je na kategorie i powiem co nieco o tym, jak nam się je użytkuje.

JAKOŚĆ

Wykonanie szelek jest bardzo dobre. Nie dostrzeżemy żadnych odstających nitek, prucia się szwów, otarć, czy niedoróbek. Materiał jest wysokiej klasy – nie chłonie wilgoci i zapachu. Są lekkie i gładkie, nie wyrywają sierści i nie powodują kołtunów. Szelki produkowane są We Włoszech.

WYGODA

O regulacji napisałam już wcześniej, więc nie będę się powtarzać, natomiast jest to absolutnie wygodna opcja dla psa, gdyż w zależności od potrzeb szelki możemy każdego dnia wyregulować inaczej. Zakładanie szelek jest banalnie proste – są to szelki typu step-in, czyli wystarczy, że pies wejdzie w nie przednimi łapkami, a my podniesiemy je ku górze i zapniemy na wysokości łopatek zatrzask.

STEP-IN, czyli niezdrowe?

Moim zdaniem absolutnie nie! Fakt, należy wystrzegać się szelek opinających obręcz barkową, blokujących ruchy ramion, które mogą powodować ból oraz późniejsze problemy z układem ruchu. Szelki TRE PONTI nie opierają się mocno na klatce piersiowej u moich psów, dlatego że w ten sposób dobraliśmy im rozmiar szelek. Pod szelki na klatce piersiowej u obu psów mogę włożyć całą dłoń i dzięki temu luzowi pies podczas chodzenia nie czuje żadnego ucisku ani blokady, może swobodnie się w nich poruszać. Nie ma również możliwości, aby psy wyszły z szelek mimo obecnego luzu w mostku. Szelki nie powodują problemów z oddychaniem przy pociągnięciu, co jest ogromnym plusem, kiedy prowadzimy psy na smyczach automatycznych.

UŻYTKOWANIE

Szelek TRE PONTI Easy Fit używaliśmy już chyba wszędzie. 😀 W mieście, na łące, podczas zabaw, do pływania w jeziorze i w morzu, do biegania na piasku, a także podczas wypraw po górach. Mam wrażenie, że one przetrwają wszystko! Kiara uwielbia się bawić, a szelki nie przeszkadzają jej w żadnych wodnych i lądowych szaleństwach. Skacze w nich jakby na sobie nic nie miała. Szelki nie posiadają paska wzdłuż mostka, a więc nie gniotą kryzy, co jest ogromnym plusem – nie tworzą się odgniecenia sierści, kołtuny i kryza nadal wygląda w szelkach estetycznie. Nelka natomiast jest miłośniczką tarzania się po wszystkim – po piłeczkach, patyczkach, piasku, glizdeczkach i innych ślimaczkach. 😀 W dodatku uwielbia pływać. Szelki mimo tak intensywnego użytkowania w różnych warunkach nie brudzą się, nie niszczą, są wodoodporne, a więc błyskawicznie schną, zatrzask trzyma bardzo mocno, więc nie ma mowy o przypadkowym odpięciu się szelek. Dodatkowo smycz zapinana jest o dwa półkola, więc w razie zerwania się jednego z nich smycz nadal będzie zapięta o drugie. Świetnie sprawdziły się nam również na wypadach w góry, gdzie obie musiały pokonywać korzenie, strumyczki oraz wysokie skałki. Szelek używamy również podczas podróży samochodem, przypinamy je do psiego pasu samochodowego, dzięki czemu jest bezpiecznie, ale nadal komfortowo. Musimy jednak pamiętać, że żadne psie zabezpieczenie w samochodzie nie gwarantuje nam w razie wypadku całkowitego bezpieczeństwa – nawet metalowa wyściełana klatka.

Na zdjęciach możecie też zauważyć, że my do szelek przyczepiliśmy nasze adresówki z imionami psów i numerem telefonu. Identyfikator przyczepiony jest do jednego półkola służącego do zapięcia smyczy. Polecamy takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy puszczacie psy luzem podczas zabawy.

CZY POLECAMY?

No ba! 😀 Szelki TRE PONTI Easy Fit to nasz hit i nie wyobrażamy sobie innych szelek na co dzień u naszych psów. Są wygodne, nie brudzą się i nie niszczą, cały czas wyglądają jak nowe, bardzo dobrze się je nam i psom użytkuje. Myślę, że będą pasować zdecydowanej większości małych i średnich psów. TRE PONTI ma w swojej ofercie również inne modele szelek, więc każdy może dobrać taki krój, jaki będzie odpowiadać jego psu. Więcej produktów TRE PONTI możecie zobaczyć tutaj.

Natomiast więcej zdjęć i filmów z szelkami TRE PONTI Easy Fit w roli głównej znajdziecie na naszym Facebooku oraz na Instagramie.

Strona www: TRE PONTI

Facebook sklepu: TRE PONTI

Linki do produktu:
TRE PONTI Easy Fit- szelki FLAMINGO

Testy szelek TRE PONTI odbyły się w ramach plebiscytu Top for Dog.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019