BATON KOLAGENOWY OD ROGY

JAK POŁĄCZYĆ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

Kluczem do prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu psa są zdrowe stawy. Należy więc o nie dbać nie tylko poprzez odpowiednią wagę psa, rozgrzewki przed intensywną zabawą lub treningiem oraz o odpowiednie podłoże, ale i o dietę. Choroba stawów może dotknąć każdego psa, dlatego aby uniknąć chorób zwyrodnieniowych stawów należy zadbać o odpowiednie składniki w diecie psa.

Jednym ze sposobów jest suplementacja kolagenu i może być dostarczana w bardzo smakowity sposób w postaci Batonów Kolagenowych od ROGY. 

KONSYSTENCJA

Baton kolagenowy ma postać stałą – jest to twardy gryzak do chrupania. Nie jest go łatwo złamać rękami, ale psie ząbki, nawet te malutkie, radzą sobie z nim bardzo dobrze. Zjedzenie po połowie batona kolagenowego zajmuje moim psom kilkanaście minut, w tym czasie liżą go, a następnie odgryzają po kawałku.

SMAK I ZAPACH

To, czego temu produktowi nie można odmówić to zdecydowanie jego smakowitości. Nela i Kiara po prostu go uwielbiają! Podczas chrupania nie liczy się nikt ani nic innego, spełnia więc u nas również funkcję wyciszającą, zajmującą psy samym sobą. Baton jest niemalże bezwonny dla człowieka, nie czuć go również, kiedy pies już go rozmemła. Sierść również nie przesiąka zapachem batona ani nie brudzi się od niego.

WYDAJNOŚĆ

Dla psa o wadze 5kg wystarczy 1/10 batona kolagenowego dziennie, aby dostarczyć odpowiednią ilość kolagenu (1 gram), natomiast ze względu na to, iż nie można go przedawkować, podaję moim psom – w zależności od dnia i wielkości porcji pożywienia w ich miskach – 1/4 lub 1/2 batona. Gryzak wystarczy więc dla takich psów jak Nela i Kiara na 1-2 dni użytkowania, a stosując zgodnie z sugerowanym zaleceniem – na około 5 dni.

Każdy baton zamknięty jest w szczelnym opakowaniu i ma długą datę przydatności.

TRAWIENIE

Baton kolagenowy jest łatwy do strawienia dla Neli i Kiary, co uznaję za ogromny plus, dlatego że mogę podawać go psom regularnie. Nie zauważyłam żadnych zmian w ich wypróżnianiu się.

DZIAŁANIE

Jeśli chodzi o działanie batona kolagenowego na stawy Neli i Kiary to nie zauważyłam póki co żadnych zmian. Oczywiście powodem jest to, iż 4 tygodnie testów to zbyt krótki okres na to, by zauważyć dobroczynne działanie kolagenu, natomiast wierzę w to, że z biegiem czasu wzmacnianie stawów moich psów da efekty w postaci braku zwyrodnień i problemów z poruszaniem się – zwłaszcza, że obie są aktywne fizycznie, a Nela ma już 5 lat i mimo tego świetnie sobie radzi w gonitwach z Kiarą, w spacerowaniu po górach i chcemy, aby pozostało tak jak najdłużej.

Jeżeli chodzi o zęby to jak już wspomniałam psy nie mają problemów z pogryzieniem batona, ale jest on na tyle twardy, że podczas gryzienia ściera płytkę nazębną. Stosowanie gryzaka w połączeniu z codziennym używaniem pasty do zębów działa cuda.

PODSUMOWANIE

Zdecydowanie polecamy Batony Kolagenowe od ROGY. Jeśli chcecie zadbać o psie łapki i ząbki, a przy tym robić to w smakowity dla psa sposób, myślę że batony są świetnym rozwiązaniem. Poza tym ich podstawową funkcją jest zapewnienie psu potrzeby gryzienia i dostarczania pysznej rozrywki. 🙂

ROGY to polski producent, a ich produkty możecie kupić w wielu sklepach internetowych.

Strona www: ROGY.DOG

Facebook: ROGY.DOG

Instagram: ROGY.DOG

Testy produktu ROGY odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019