Pupilu – Segregator Zdrowia

Segregator Zdrowia od Pupilu

Dziś recenzja trochę osobista, podchodzę do niej bardzo poważnie i zachęcam do jej przeczytania.

Są takie rzeczy, które z jednej strony nie są szczególnie niezbędne, z drugiej zaś stanowią dobre, przydatne akcesorium – zwłaszcza w razie „w”. Rok temu, kiedy odebrałam wyniki biopsji i okazało się, że choruję na raka złośliwego, jedną ze spraw, które siedziały mi w głowie było „co będzie z psami, jeśli przegram walkę”. Na początku zamiast zająć się sprawami związanymi ze swoim zdrowiem, zaczęłam wręcz w panice spisywać wszystko co tylko pamiętam o moich psach – uczulenia, objawy reakcji alergicznych na szczepienia, nazwy dobrych karm i przysmaków, a nawet to, jak rozpoznać dobry skład produktu oraz telefony do znajomych, którzy dbają o swoje psy i mogłyby doradzić w razie potrzeby mojej rodzinie. Wiem, że moja rodzina doskonale zajęłaby się Nelą i Kiarą, że dbaliby o nie, ale pamiętam jak dziś ten stres, zastanawiałam się, ile zostało mi czasu i czy zdążę przekazać im wszystko co ważne. Okazało się, że chemioterapia zadziałała i pisząc tę recenzję jestem po operacji i obecnie w remisji, dlatego też patrzę na to wszystko już spokojniej, choć nadal szklą się oczy i z tyłu głowy jest „co by było gdyby i co będzie za jakiś czas”. W takich chwilach takie rzeczy jak Segregator Zdrowia od Pupilu na pewno trochę pomagają zachować spokój.

WYGLĄD I CO TAKIEGO ZNAJDUJE SIĘ W ŚRODKU?

Segregator Zdrowia to twardy segregator, solidnie wykonany, posiadający bardzo ładną, nowoczesną okładkę. Dodatkowo jakże ucieszyłam się widząc profil szetlanda wśród geometrycznych psiaków. 😉 Segregator zamykany jest na gumkę i w środku mieści całkiem sporo kartek do wypełniania. Na początku znajdziemy kalendarz – na rok 2022 i 2023 z zaznaczonymi najważniejszymi datami i małymi okienkami, które pomieszczą króciutką notatkę, np. urodziny, czy szczepienie. Mamy tutaj również miejsce na Notatki, Terminarz Wizyt weterynaryjnych z miejscem zapisania daty, godziny, rodzaju wizyty i lekarza, znajdziemy również Harmonogram podawania leków, kartę Podstawowe dane psa, gdzie mamy do uzupełnienia dane psa m.in. nr chip oraz swoje dane jako właściciela i drugiego właściciela. W następnej kolejności mamy kartę Przebyte zabiegi, Leczenie, Zalecenia lekarskie, Kontrola wagi, Okresowe badania kontrolne, Szczepienia, Odrobaczanie, Profilaktyka przeciwko pasożytom zewnętrznym, kartę Ważne adresy w miejscem do uzupełnienia lecznicy całodobowej, lekarza prowadzącego, czy lekarzy specjalistów. Na końcu mamy dość obszernie rozbudowaną zakładkę Warto wiedzieć, gdzie przeczytamy o najczęstszych chorobach wirusowych, schorzeniach typu ropomacicze, czy skręt żołądka, o chorobach odkleszczowych, o produktach niebezpiecznych dla psów, apteczce pupila i dość obszernie rozpisanej pierwszej pomocy, o badaniach, o higienie jamy ustnej, zdrowiu psychicznym psa i o psach seniorach. Na końcu segregatora mamy dwie folie oraz dwie koperty na dokumenty. Całość uzupełniają bardzo ładne mini PupiBujo naklejki, które możemy wykorzystać, czy to w kalendarzu, czy podczas uzupełniania informacji zdrowotnych. Uwielbiam takie gadżety, nie będę ukrywać. 😉

Zawartość segregatora stanowi taką pigułkę wiedzy dla właścicieli psów. Jest to rewelacyjny produkt na prezent dla psiarza lub dla kogoś kto zaczyna tą wspaniałą psią przygodę. Idealnie nadaje się również do wyprawek dla szczeniąt, ponieważ są tam zawarte cenne informacje i daje pewien obraz przyszłemu opiekunowi psa na co powinien zwracać uwagę, jak chociażby na kontrolę wagi, czy stan uzębienia. To też dobra rzecz dla takich osób jak ja, których rokowanie jest niepewne, zwłaszcza kiedy jesteśmy osobą, która głównie zajmuje się psami i podejmuje związane z nimi decyzje.

Brakuje mi jedynie większej ilości miejsca na notatki np. do zapisania kontaktów do osób, które znają się na psach, czy konkretnej rasie, miejsca na informacje o dobrych produktach, np. karmach, czy sklepach. Patrzę na to przez pryzmat swojej sytuacji, więc możliwe, że będę odosobniona w tej opinii, natomiast tak naprawdę nie wiemy, kiedy wydarzy się coś złego i powinniśmy zadbać o to, żeby najbliżsi wiedzieli jak zająć się konkretnym psem. Ja swoje szczegółowe notatki włożyłam do kopert na końcu segregatora, ale myślę, że któregoś dnia dorobię sobie kilka spersonalizowanych wkładów.

PODSUMOWANIE

Segregator Zdrowia Pupilu to coś, czego bardzo potrzebowałam. Książeczka zdrowia czy Paszport nie pomieszczą wszystkich informacji, a warto mieć coś, z czego mogą korzystać wszyscy domownicy, do czego można zajrzeć w razie wątpliwości, czy niepamięci, gdzie można m.in. zapisać reakcje na poszczególne szczepienia, czy leki. Dodatkowo segregator bardzo ładnie wygląda na półce, nie zaginie wśród dokumentów, czy małych teczek i stanowi dobrą bazę pod inne nasze notatki.

Sklep: Pupilu

Dziękujemy za możliwość testów produktu Pupilu, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.