PitchDog Rugby Sport Ball

Rugby dla psa!

Czy jest na sali piesek, który lubi szaleńcze aportowanie? A może lubi pływanie i wyciąganie z wody zabawek? Jeśli tak to koniecznie zostańcie z nami na recenzję PitchDog Rugby Sport Ball ukraińskiej marki Collar!

MATERIAŁ, KOLORYSTYKA I BEZPIECZEŃSTWO

Piłka wykonana z ciekawego twardego materiału, który w dotyku jest bardzo przyjemny i sprawia wrażenie miękkiego, jakby piankowego. Jeżeli znacie zabawkę Puller lub Liker to właśnie z takiego materiału wykonana jest piłka PitchDog. Rugby Sport Ball to pływająca piłka, dobrze unosząca się na wodzie, a jej kolor pozwala z łatwością namierzyć ją w nawet wysokiej trawie. Piłka występuje w czterech intensywnych, zwracających na siebie uwagę kolorach: różowym, niebieskim, zielonym i pomarańczowym i właśnie tą ostatnią dostaliśmy do testów od firmy Canagan w ramach plebiscytu TOP for DOG.
Producent zapewnia, iż piłka po odgryzieniu przez psa jej fragmentu, nie zatka jelit, a jej użytkowanie jest bezpieczne, ponieważ piłka stworzona jest z nietoksycznego materiału. Osobiście z ostrożnością podchodzę do połykania przez psa zabawek, czy innych rzeczy, dlatego zawsze kontroluję stan zabawek moich psów i pozbywam się tych, które są uszkodzone i moim zdaniem mogłyby zagrażać bezpieczeństwu psa. W przypadku PitchDog zauważam jedynie ślady wbitych zębów w piłkę, nie ma jednak mowy o odgryzionych kawałeczkach. Kiara bawi się piłką jedynie z nami, w jej aportowanie i łapanie w powietrzu, dlatego też nie ma miejsca na jej żucie pod naszą nieobecność.

WIELKOŚĆ

Rugby Sport Ball jest średniej wielkości – ma 14cm długości i 9cm średnicy. Nadaje się więc do średnich i dużych psów. Mikropsy takie jak np. nasza maltanka, mogą mieć problem w chwyceniu jej do pyska. Nelka nie potrafi jej objąć swoim pyszczkiem, dlatego też całkowicie zrezygnowała z zabawy nią. Kiara z kolei potrafi już złapać ją w pysk, choć na początku miała z tym problem. Ma długą kufę i dość duże zęby, ale piłka moim zdaniem jest na nią za duża, ponieważ widzę brak swobody w noszeniu jej, mniej chętnie przynosi ją wprost do rąk niż inne mniejsze zabawki. Gdyby istniała mniejsza wersja dla małych psów, byłaby dla Kiary idealna. 🙂

APORT!

Kiara uwielbia biegać. To pies stworzony do aportu! Jest szybka, zwinna, ma świetny wzrok, jest niezwykle odważna w wyskokach i łapaniu przedmiotów. Czasami śmiejemy się, że Kiara rzuca się w pogoń za zabawką tak, jakby od jej złapania zależało jej życie. 😀 Kiara jest psem kochającym zabawę, dlatego mamy w swoim domu mnóstwo zabawek, które – w porównaniu do piłki rugby – są dla niej łatwe w łapaniu. Z tą piłką jest inaczej. PitchDog odbija się w nieregularny sposób, przez co jest trudna do zdobycia i pobudza w Kiarze instynkt łowiecki. Piłka zmienia tor odbijania się, a Kiara musi wykazać się zwinnością i precyzją łapania. Na początku Kiara miała problem z podążaniem za nią, natomiast już podczas kolejnych zabaw radziła sobie z nią znacznie lepiej, a obecnie łapie ją jak zawodowy zawodnik rugby. 😀 Potrafi złapać ją w locie, co moim zdaniem jest wyczynem ze względu na kształt i wielkość piłki. Potrafi również złapać ją, turlającą się po ziemi, biegnąc przy tym sprintem – jej zabawa tą piłką wygląda zjawiskowo. Ubolewam nad tym, że jest jednak zbyt duża dla jej małego pyska.

PODSUMOWANIE

Piłka PitchDog Rugby Sport Ball ze sklepu Canagan.Shop.pl to zabawka, która podbije serce każdego psa lubiącego aportowanie i pływanie. Zabawa nią jest energiczna, pełna zaangażowania i ćwiczenia psa – nigdy nie wiadomo, w którą stronę się odbije, co zmusza psa do wytężenia wzroku i zaangażowania całego ciała w złapanie jej. Jeżeli Wasze psy znudzone są tradycyjnymi piłkami, a lubią dreszczyk adrenaliny podczas zabawy, ta piłka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Unikałabym jej jednak w zabawie z małymi pieskami, dlatego że mogą sobie z nią nie poradzić. Dla psów średniej wielkości i dla dużych sprawdzi się ona znakomicie. 🙂

Sklep: Canagan.Shop.pl

Facebook: Puller.Shop

Instagram: Canagan.Shop.pl

Dziękujemy za możliwość testu produktu ze sklepu Canagan Shop, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.