PETSTAGES – ORKA TENNIS BALL

ZABAWY CIĄG DALSZY

Znacie już nas na tyle, że jeśli zapytałabym, jakie zabawki najbardziej lubią moje psy to myślę, że usłyszałabym jednogłośnie „piłki i pluszaki”. 😀 I tak też oczywiście jest i jeśli chodzi o piłki to lubią je w najróżniejszej postaci. Mogą to być piłki twarde, pluszowe, ażurowe, a nawet balonowe. Dlatego też nie mogę odmówić moim psom przyjemności testowania nowej zabawki tego typu. W ramach TOP for DOG otrzymaliśmy do testów dwie piłeczki Petstages Orka Tennis Ball od firmy ABC Koncept.

Piłeczka Orka Tennis Ball jest wielkości piłki tenisowej. Jest gumowa i dość miękka, przez co bardzo dobrze odbija się od podłoża. Mimo tego, że jest wykonana z gumy jest bardzo odporna na psie ząbki. Kiara mocno trzyma tą piłkę w pyszczku i ją podgryza, z kolei Nela kładzie się z nią i ją żuje, a mimo to na piłkach nie zostają ślady zębów ani tym bardziej nie ma w nich żadnych ubytków. Na pewno więc piłeczki będą jednymi z tych zabawek, które zostaną z nami na lata. Orka Tennis Ball jest pusta w środku i posiada po dwóch stronach otwór, a więc nadaje się również do użytkowania jako kula-smakula. Możemy do niej wsypać małe przysmaki, które pies będzie wydobywał poprzez turlanie i podrzucanie piłki. Łączenie zabawy z jedzeniem to sama frajda dla psa. 🙂 Poza tym w przypadku psów o większym pysku poleca się przewlec przez otwór w piłce sznur. Dzięki temu nie ma ryzyka zadławienia się psa piłką, jeśli niefortunnie zbyt mocno wpadłaby mu do pyska. No i oczywiście piłka ze sznurem może służyć nam jako szarpak. Nelka ma małą kufę, ale mimo to jest w stanie piłkę przenieść w pyszczku, natomiast na pewno preferowałaby mniejszy rozmiar. Natomiast dla Kiary rozmiar jest w sam raz i nie ma ryzyka zadławienia w jej przypadku. To co jeszcze zauważyłam to to, że piłkę dobrze się trzyma w ręce, nawet jeśli znajduje się na niej ślina; nie jest śliska w dotyku, a taka lekko klejąca, jakby silikonowa. Ma to też swój mały minus – przykleja się do niej sierść i włosy, a więc musimy piłeczkę częściej opłukiwać. Jednak piłka z dużą łatwością się czyści, sierść i brud z niej spływają, więc nie musimy się obawiać problemów z utrzymaniem jej w czystości.

PODSUMOWANIE

To czy polecam dany produkt czy nie, w największej mierze zależy oczywiście od moich psich testerek. 😉 Najwięcej punktów przyznaję zabawce, kiedy moje psy po prostu chcą się nią bawić. 😀 Orka Tennis Ball to bardzo ciekawa piłka, dobrze odbijająca się, ma widoczny dla psa kolor, a jej wytrzymały materiał to duży plus dla żywotności zabawki. Nela i Kiara chętnie się nimi bawią i gdyby tylko mogły to powiedzieć, na pewno powiedziałyby, że polecają. 🙂

Piłeczkę można kupić np. tutaj:

PETSTAGES Orka Tennis Ball – sklep KARUSEK
PETSTAGES Orka Tennis Ball – sklep KAR-MA

Piłeczki Petstages Orka Tennis Ball otrzymaliśmy do testów od firmy ABC Koncept, która działa od 2016 roku i zajmuje się zaopatrywaniem sklepów branżowych w artykuły zoologiczne.
Strona www: ABC Koncept
Facebook: ABC Koncept

Testy piłek od firmy ABC KONCEPT odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019