Meat Stuff

Meat Stuff – naturalne gryzaki dla psa

Meat Stuff miałam okazję poznać dopiero w tym roku. Jako że moje psy uwielbiają jeść i gryźć, z chęcią próbujemy takich nowości. Staram się moim psom dawać to co najlepsze i z najlepszym składem, a ponieważ Meat Stuff charakteryzuje się gryzakami w 100% naturalnymi i złożonymi z mięsa, postanowiłam ich spróbować.

RODZAJE

Meat Stuff to zestawy różnych gryzaków podzielonych na kategorie lub też na konkretne pojedyncze produkty. My testowaliśmy gryzaki złożone z zestawów:

  • zeSTUFF uszu, polecane na długie żucie
  • zeSTUFF hipoalergiczny, polecane alergikom
  • Soft STUFF dla początkujących, dla seniora i szczeniaka
  • Wołowy STUFF, dla wszystkich psów
  • Barani STUFF, polecane alergikom
  • Królik STUFF, polecane alergikom
  • Wieprzowy STUFF, dla wszystkich psów

Nela i Kiara to psy małych ras, z małymi pyszczkami, ale nie oszukujmy się, pies to pies, ma potrzebę gryzienia, którą zaspokajać trzeba. 😉 Nela, mimo że ma znacznie mniejsze ząbki od Kiary, przoduje w zawziętości żucia – kocha memłać, żuć i rozgryzać. Kiara z kolei jest bardziej leniwa w kwestii żucia, ale MeatStuff sprawił, że i ona od razu przechodziła „do roboty” i zamiast dreptać z gryzakiem w pysku po domu, czy po trawniku, przechodziła do rzeczy i po prostu zaczynała go jeść. Przyznam szczerze, że Kiara niechętnie skupia się na zewnątrz na gryzakach, ponieważ ma silną potrzebę kontrolowania otoczenia, ale ucho królika zrobiło na niej takie wrażenie, że nie zawracała uwagi na nic dookoła. 😉 Najbardziej do gustu przypadły im królicze uszy z futrem z zestawu Królik STUFF – Nela kocha wszystkie futrzane gryzaki i dosłownie trzęsie się na ich widok. Ani Neli, ani Kiarze ani razu nic nie było po futrzanych gryzakach od MeatStuff, trawią się bardzo dobrze, więc jeśli zastanawialiście się nad nimi, ale obawialiście się problemów trawiennych, to polecam ich wypróbować. Obie polubiły również paski mięsne z kaczki – są miękkie i idealnie nadają się do zabrania na spacery.

Czy są jakieś minusy?

Kiara źle zareagowała na płuca wołowe z zestawu Wołowy STUFF – kiedy za pierwszym razem zwymiotowała kilka minut po zjedzeniu płuca myślałam, że to przypadek lub że połknęła za duży kawałek bez rozgryzienia, natomiast kiedy za drugim razem podałam jej pokrojone płuco wołowe z tego zestawu i zwymiotowała dosłownie minutę po jego zjedzeniu, stwierdziłam że to nie może być przypadek, a jest to jakaś nietolerancja. Co ciekawe, Neli po tych płucach wołowych zupełnie nic nie jest, więc to nie problem z produktem. Z kolei jeden z zestawów po otwarciu miał bardzo intensywny nieprzyjemny zapach i nawet moje psy stroniły od podejścia do opakowania – moje psy kochają jeść i nigdy nie unikają żadnego jedzenia, dlatego postanowiłam wyrzucić to opakowanie i nie ryzykować podawania gryzaków z tego zestawu. Niemniej jednak pozostałe opakowania były w porządku i wszystkie gryzaki były dobrej jakości, więc jeśli natkniecie się na podobny problem, zgłoście go producentowi. Gryzaki są w 100% naturalne, jedynie krojone i suszone, nie zawierają konserwantów, więc podejrzewam, że to stąd mogą wynikać pojedyncze problemy.

PODSUMOWANIE

Czy polecam MeatStuff? Tak i polecam przejrzeć bogatą ofertę ich sklepu. Jeżeli Wasz pies preferuje konkretny rodzaj gryzaka to zapewne znajdziecie taki w ich ofercie. 🙂 Ja będę sięgać tam po królicze uszy z futrem i z chęcią przetestuję jeszcze paski mięsne np. z kozy, czy suszone szprotki.

Sklep: sklep.meatstuff.pl

Facebook: Meat Stuff

Instagram: Meat Stuff

Dziękujemy za możliwość testów produktów Meat Stuff, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.