MAGNETICARE, CZYLI JAK SPAĆ ZDROWO

LEGOWISKA MagnetiCare

Opiekunowie psów dzielą się na tych, którzy pozwalają swoim psom spać w swoim łóżku i na tych, którzy się do tego nie przyznają. 😉 Mimo tego, że należymy do tej pierwszej grupy uważamy, że każdy pies powinien mieć własny kąt, w którym może się rozprostować, odpocząć, wyspać, zjeść gryzaka i nikt nie będzie mu tam przeszkadzać. Pies potrzebuje własnej przestrzeni, a aby być zdrowym i silnym czworonogiem, musi się wysypiać. Spanie przez całą noc na łóżku ze swoimi opiekunami jest słodkie i wspaniałe, ale niestety nie służy psom jeśli chodzi o wysypianie się. W naszym przypadku kierujemy się zasadą – psy mogą spać na łóżku w dzień i wylegiwać się z nami rano i wieczorem, ale w nocy śpią w swoich legowiskach. Nasze psy mają ich kilka – w każdym pokoju inne, patrząc na potrzeby naszych psów i spędzanie ich czasu w domu. W sypialni postawiliśmy na lecznicze legowiska MagnetiCare, które otrzymaliśmy do testów w ramach TOP for DOG i to właśnie na ich recenzję serdecznie Was zapraszam.

Nelka preferuje legowiska otulające, do których może się przytulić i przyjąć najdziwniejsze pozycje do spania, więc nasz wybór padł na legowisko typu sofa w rozmiarze S. Z kolei Kiara lubi wylegiwać się wyciągnięta z rozprostowanymi łapkami, dlatego dla niej wybraliśmy przestronny płaski materac w rozmiarze M.

Legowiska te są legowiskami ortopedycznymi. Stworzone są z pianki termowrażliwej VISCO, zawierają również wkład magnetyczny do terapii stałym polem magnetycznym zwanym MMS Therapy. Zdecydowaliśmy się na ich test nie tylko dlatego że są wygodne, ładne i praktyczne, ale również z powodu ich funkcji wspierającej zdrowie naszych psów.

Według producenta legowiska zapewniają dodatkowe wsparcie w utrzymaniu zdrowia i kondycji psów, wpływają korzystnie na układ limfatyczny, układ krążenia oraz nerwowy, a także mają łagodzić dolegliwości bólowe. Pianka VISCO dopasowuje się do kształtu ciała psa, zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, pozwala na rozluźnienie mięśni, usprawnia krążenie oraz wykazuje działanie przeciwodleżynowe.

Legowisko MagnetiCare oznaczone jest jako wyrób medyczny, przeznaczony do stosowania w medycynie weterynaryjnej. Oznacza to, że została dla niego przeprowadzona ocena kliniczna i analiza bezpieczeństwa, a wkład magnetyczny produkowany jest przez firmę Prima Medica Sp. z o.o., która posiada certyfikat ISO 13485 m.in. na procesy projektowania, produkcji i dystrybucji wyrobów do magnetoterapii wydany przez jednostkę notyfikowaną TUV Nord.

Czy legowisko jest dla każdego psa? Otóż prawie. Są pewne przeciwwskazania do jego stosowania:
– choroba nowotworowa
– otwarte rany
– implanty elektroniczne oraz ferromagnetyczne

Bardzo ważne jest to, że producent pisze o nich jasno na stronie internetowej w opisie każdego legowiska. Z kolei broszura informacyjna dołączona do przesyłki z legowiskiem zawiera jeszcze więcej szczegółowych informacji (m.in. o możliwym pogorszeniu dolegliwości bólowych na początku stosowania czy o czasie jego stosowania w ciągu doby) i myślę, że dodanie ich również do opisu legowisk na stronie internetowej byłoby dobrym posunięciem.

UŻYTKOWANIE

WYGLĄD I WYGODA

Legowiska wykonane są bardzo starannie, z przyjemnego w dotyku materiału. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie koloru pasującego do naszego wnętrza. My zdecydowaliśmy się na kolor różowy oraz szary, idealnie wpasowały się w naszą sypialnię. Kolor różowy kocham miłością wielką, ale szaremu nie mogę odmówić uroku i dopasowywania się do każdego pomieszczenia.
Nela preferuje spanie w swoim legowisku typu sofa, aczkolwiek w dzień przesiaduje na materacyku – to tam zanosi gryzaki i smaczki, na nim czeka na wyjście na spacer, a nawet wskakuje na nie, żeby się otrzepać. 😀 Kiara z kolei już większą część nocy przesypia na materacu, co jest niezłym wynikiem, dlatego że Kiara do tej pory preferowała spanie na panelach. Materac jest płaski i nie ogrzewa jej, może się na nim rozprostować i na pewno czuje na nim lepiej obieg powietrza niż w legowisku posiadającym wysokie brzegi. Natomiast jeżeli chodzi o dzień to zaskakujące jest to, że to właśnie do Nelkowej sofy Kiara zanosi gryzaki. Ciągle zaskakuje nas wymienianie się przez nie legowiskami. 🙂

To co mogę uznać za minus legowisk to wyczuwalne pod palcami „blaszki”, czyli generatory magnetyczne. Na szczęście raczej psom one nie przeszkadzają. Drugim minusem jest miękkość samej pianki VISCO. Nie jest to typowe pluszowe miękkie legowisko i właściwie nie odkryłam niczego nowego, bo właśnie tego należy się spodziewać po tzw. piance memory – że będzie sztywna i dopasująca się pod ciężarem ciała. 🙂 Jeżeli macie w swoim domu poduszkę z pianki memory to właśnie takiej twardości są w całości legowiska Magneticare – poza bokami legowiska typu sofa, których wypełnienie jest miękkie. Moim psom ta twardość jak widać odpowiada, mimo tego że Nela lubi bardzo miękkie materiały. Dla stworzenia większej przytulności włożyłam do Nelkowej sofy jej ulubioną malutką poduszkę i tak wtulona przesypia w legowisku całą noc. 🙂 Materac Kiary bywa z nami również na balkonie i również tam spisuje się rewelacyjnie.

PRAKTYCZNOŚĆ

To co niezwykle doceniam w legowiskach dla psów to możliwość wyprania ich w pralce! Oba legowiska posiadają pokrowiec, który można zdjąć do prania i wyprać w 30 stopniach. Jest to ważna cechą legowiska, zwłaszcza kiedy posiada się dwa długowłose psy i walczy z wszędobylską sierścią. 🙂 Nasze pokrowce zostały już wyprane, doprały się bez zarzutu i bardzo szybko wyschły na balkonie. Na duży plus łatwość zdejmowania i zakładania pokrowców.

To co może zainteresować osoby mające mało przestrzeni w domu to to, że dzięki temu że materac jest płaski i cienki, idealnie wpasowuje się do postawienia za drzwiami pokoju. Kiedy chcę gruntownie posprzątać mieszkanie materac stawiam pionowo za drzwiami i zupełnie nie przeszkadza mi w porządkach. Każdy kto posiadał kiedyś bardzo duże, ciężkie legowisko wie jak uciążliwe potrafi być jego przesuwanie po podłodze raz w jedną raz w drugą stronę. 😉 Materac jest kompaktowy, idealnie wpisuje się również pod moje biurko, mogę go częściowo wsunąć również pod łóżko, pasuje dosłownie wszędzie. 🙂

DZIAŁANIE

Czy zauważyłam prozdrowotne właściwości legowisk? Nie. Nie twierdzę jednak, że takich nie mają. 🙂 Tak naprawdę wszystko co ma za zadanie wesprzeć zdrowie i działać profilaktycznie można ocenić dopiero po wielu miesiącach, czy nawet latach stosowania. Legowiska zostaną z nami już na długo, więc o tym, czy miały wpływ na zdrowie moich psów będę mogła określić dopiero za jakiś czas. Wierzę jednak, że w przypadku Neli legowisko wesprze jej chorą genetycznie rzepkę, a w przypadku naszej energicznej Kiary będzie działać profilaktycznie. Na ten moment widzę, że moje psy się wysypiają i uwielbiają oba legowiska – odnoszę wrażenie, że z czasem coraz bardziej! 🙂

PODSUMOWANIE

Legowiska wykonane są z najwyższą starannością, z wysokiej jakości materiałów, mają też wspierać zdrowie psów. Dodatkowo są bardzo praktyczne, estetyczne i ładne, a nasze psy je polubiły. Firma MagnetiCare posiada w swojej ofercie dwa typy legowisk – materac oraz sofa, różne rozmiary oraz kolory, więc możemy wybrać takie legowisko, które będzie odpowiadać i naszemu psu, jak i pasować do naszego mieszkania. Nie mogę napisać nic innego jak to, że polecam oba legowiska. 🙂

Sklep: Magneticare.pl

Facebook: MagnetiCare

Instagram: MagnetiCare

Dziękujemy za możliwość testów produktów firmy MagnetiCare, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.