LICKIMAT SLOMO – TEST MATY SPOWALNIAJĄCEJ

LickiMat SLOMO od OFiuFiuPL

Staram się moim psom zapewnić różnorodność zabaw, nie tylko tych fizycznych, ale i umysłowych. Dlatego też tworzę samodzielnie różne zabawki lub z chęcią testuję nowe gadżety dla psów. Jednym z nich jest mata LickiMat Slomo od OfiuFiuPL, którą otrzymaliśmy w ramach plebiscytu TOP for DOG. Zdecydowaliśmy się na jej testy, bo po prostu moje psy lubią jeść. 😀 A sama mata przykuła moją uwagę swoją estetyką wykonania, kolorystyką oraz formą, dzięki której będę mogła moim psom serwować mokry pokarm w formie przekąski trudniejszej do zdobycia niż z tradycyjnej miski.

LickiMat dostępna jest w kilku wzorach i kolorach. Nasza LickiMat SLOMO posiada 4 strefy, pozwalając łączyć przekąski suche i mokre. Jej wymiar 20x20cm umożliwia rozłożenie większej ilości jedzenia, a więc mogą z niej korzystać dwa małe psy jednocześnie.

JAK SPRAWDZA SIĘ U NAS MATA?

Mata LickiMat Slomo służy nam przede wszystkim do zajęcia psów i ich wyciszenia, kiedy zostają same w domu. Mieliśmy okazję przetestować ją na wczasach, gdzie świetnie sprawdziła się jako „zajmowacz” ich czasu, kiedy my wychodziliśmy na śniadanie w hotelu. Nela i Kiara skupiały się na wylizywaniu z maty mokrej karmy, a my mieliśmy czas, aby na spokojnie zjeść, nie martwiąc się, że stresują się nowym miejscem. Muszę przyznać, że ani razu przez kilkanaście dni pobytu nad morzem, nie usłyszeliśmy podczas śniadania żadnego szczeku. Mata zajmowała je wyśmienicie, bo po powrocie do pokoju jeszcze ją lizały.

W domu używam jej również do zajmowania psów podczas naszej nieobecności. Moment wyjścia z domu zawsze dla psa jest najbardziej stresujący, a więc ja uczyłam psy i przyzwyczaiłam do tego, że zawsze dostają coś smacznego, kiedy wychodzimy. Dzięki temu nie mamy problemu z lękiem separacyjnym u obu psów. LickiMat Slomo jest świetną alternatywą do mat polarowych, gdyż można w niej umieszczać nie tylko suche, ale i mokre pożywienie, w dodatku jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Pies skupia się na wydobyciu pokarmu z okienek, wylizuje rozsmarowany pokarm spomiędzy wypustek, co nie tylko męczy go fizycznie, ale też psychicznie.

JAKIE PRZEKĄSKI SERWOWAŁAM JUŻ W LICKIMAT?

  • mokrą karmę z puszki
  • mokrą karmę tzw. „toppingi”
  • surowe mielone mięso np. z indyka
  • gotowane mięso np. wątrobę z kurczaka, pierś z indyka
  • gotowane warzywa np. marchewkę, pietruszkę
  • jogurt naturalny
  • kawałki smaczków
  • suchą karmę

Zazwyczaj łączę kilka rodzajów pokarmu tak, aby wydobycie go nie było zbyt proste. 🙂

CZY POLECAM?

Oczywiście, że tak! LickiMat Slomo to jeden z najlepszych gadżetów, jakie mam dla moich psów. Teraz zamiast rozrzucać smaczki po domu, kiedy wychodzę, wciskam je z odrobiną mokrej karmy w okienka maty i mam pewność, że tak się na niej skupią, że nie zauważą nawet mojego wyjścia. Mata sprawdza się u nas rewelacyjnie, a to, że korzystamy z niej codziennie jest najlepszym dowodem na to, że warto ją mieć. 🙂

Matę kupicie w sklepie OFiuFiuPL za naprawdę przyzwoite pieniądze. Jeśli chcecie sprawić psu radość, zająć go w inny sposób niż dotychczas lub wyciszyć go, myślę że warto zainteresować się właśnie wersją SLOMO lub inną. W ofercie OFiuFiu znajdziecie różne opcje mat spowalniających, węchowych i edukacyjnych.

Więcej zdjęć i filmików z udziałem LickiMat można zobaczyć na naszym Facebooku oraz na Instagramie.

Strona www: OFiuFiuPL

Facebook: OFiuFiuPL

Instagram: OFiuFiuPL

Link do produktu:
Mata LickiMat SLOMO

Testy maty LickiMat SLOMO odbyły się w ramach plebiscytu Top for Dog.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019