ROYAL PET, CZYLI LUKSUSOWE LEGOWISKO DLA PSA

LEGOWISKO ROYAL PET BY ROYAL VISION – LUXURY SHOW LINE ROYAL RED

W legowisku Royal Pet Luxury Show Line zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Dawno nie widziałam tak księżniczkowego łoża, a kto jak kto, ale Nela to taka właśnie księżniczka na ziarnku grochu. Zawsze musi leżeć na najbardziej miękkim elemencie w domu, więc nie mogłam się oprzeć, kiedy otrzymaliśmy możliwość testów tego legowiska w ramach Plebiscytu Top for Dog.

Otrzymaliśmy od Royal Vision zestaw wystawowy Luxury Show Line w kolorze Royal Red. Zestaw składa się z legowiska w rozmiarze S o średnicy 52cm oraz z poduszki o wielkości 55x45cm. Moim zdaniem wielkość legowiska jest idealna dla małego psa o wadze do ok. 6kg. Nelka ma 23cm w kłębie i waży około 4kg, mieści się w legowisku z zapasem. Odkąd dostaliśmy legowisko do testów – napiszę szczerze – Nelka śpi już tylko w nim (i w drugim legowisku, o czym przeczytacie dalej). 😀 Ewentualnie śpi w salonie na poduszce z zestawu. 🙂 Po prostu pokochała je od pierwszego użycia. Mam wrażenie, że to sprawka wyjątkowo mięciutkiego materiału i ciekawego kształtu, który pozwala na różnorakie ułożenie się w nim.

Jako dodatek do zestawu pieski dostały prezent – welurowy szarpaczek. 🙂 Bardzo przypadł obu psom do gustu. 😀

WYGLĄD I WYGODA

No trzeba to przyznać – legowisko powala swoim wyglądem. Na żywo sprawia wrażenia bardzo luksusowego, bo też zresztą takie właśnie jest. Jest niezwykle milutkie w dotyku i bardzo miękkie, welur pięknie błyszczy się w świetle słonecznym oraz w świetle lamp, a czerwień jest zarazem intensywna i zgaszona. Złoty sznur dodaje legowisku klasy. Legowisko nie pachnie, nie mechaci się, nie brudzi się łatwo, choć sierść się do niego przyciąga, aczkolwiek z łatwością można je odkurzyć. Legowisko ma wyjmowaną poduszkę z dna, dzięki czemu można wyprać osobno boki i osobno poduszkę. Ponadto legowisko jest lekkie, a wejście do niego usadowione jest nisko nad podłogą, co jest zaletą dla małych psich łapek.

Jedyne co można by poprawić w legowisku to wielkość wyhaftowanej metki lub jej umiejscowienie. Legowisko jest tak piękne, że nie potrzebuje już dodatków.

WYKONANIE

Legowisko wykonane jest z tkanin posiadających certyfikat OEKO-TEX Standard 100 klasa II i posiada antyalergiczne wypełnienie. Jest to dla mnie szczególnie ważne, gdyż niestety jestem alergikiem i astmatykiem. Unikam w sypialni wszystkiego, co może być siedliskiem zbyt wielu roztoczy, dlatego cenię sobie wysoką jakość materiałów używanych do produkcji różnych rzeczy.

Nie spotkałam się jeszcze z użyciem w legowisku tkanin z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 klasa II, co moim zdaniem jest bardzo dobrym krokiem w przód i robieniem czegoś więcej, niż minimum.

STANDARD 100 firmy OEKO-TEX ® jest spójnym, niezależnym na całym świecie systemem testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania, jak również stosowanych materiałów uzupełniających. Wyroby włókiennicze jak np. odzież czy tekstylia domowe certyfikowane znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX ® dają konsumentom na całym świecie wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Katalog kryteriów STANDARD 100 by OEKO-TEX ®, składa się z kilkuset kontrolowanych substancji szkodliwych. Tylko produkty,  które  pozytywnie  przeszły  wszechstronne i surowe testy humanoekologiczne mogą używać znaku STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

Wszystkie elementy wyrobów tekstylnych muszą spełniać kryteria badawcze STANDARD 100 by OEKO-TEX ®. Oznacza to dosłownie wszystkie elementy. Poza samą tkaniną badane są także nici, guziki, zamki błyskawiczne, nity itd.

Klasa produktu II:

Artykuły w bezpośrednim kontakcie ze skórą (bielizna osobista, pościelowa, stołowa, skarpety itp. )

Więcej na jego temat przeczytacie na stronie Instytutu Włókiennictwa.

Legowisko nie posiada odstających nitek, jest bardzo dobrze wykonane. Pod spodem podszyte jest nieprzemakalnym materiałem, co między innymi pozwala nam na przesuwanie legowiska po mokrej podłodze np. po jej umyciu, bez obaw o przemoczenie i brak możliwości łatwego schnięcia.

PODUSZKA

Poduszeczki używamy jako przenośnego legowiska. W ciągu dnia Nela i Kiara znoszą na nie zabawki, gryzaki, smaczki oraz na nim odpoczywają. Ostatnio w ciepłe dni wylegiwały się na nim na zmianę na balkonie. Poduszeczka wykonana jest z tych samych materiałów, co legowisko, a więc znowu mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością. Poduszka była już przez nas prana w pralce na 20 stopniach z użyciem środka do pozbywania się psich zapachów, ze względu właśnie na to, iż jest przez psy intensywnie użytkowana. Bardzo dobrze się wyprała, obszycie, kształt oraz kolor pozostały bez zmian.

MADE IN POLAND

Trzeba to podkreślić – produkty ROYAL VISION są produkowane w Polsce i są wyrobami HAND MADE.

DRUGIE DODATKOWE LEGOWISKO – LUXURY SPOTTY CODE COOL GREY

Kilkanaście dni po otrzymaniu legowiska do testów, okazało się że w niezależnym konkursie Facebookowym, gdzie do wygrania było legowisko właśnie firmy Royal Pet by Royal Vision, wygrałyśmy duże legowisko dla Kiary i myślę, że zasługuje tutaj również na kilka słów opowiedzenia o nim. Jest to legowisko Royal Pet Luxury Spotty Code w kolorze Cool Grey, w rozmiarze M o wymiarach 72x62cm. I jest naprawdę spore. 😀 Kiara mająca 36cm w kłębie, ważąca ok. 8kg, ma jeszcze bardzo dużo zapasu. Spokojnie mieszczą się w nim obie z Nelką. 🙂

Legowisko wykonane jest – tak samo jak wersja Luxury Show Line – z tkaniny posiadającej certyfikat OEKO-TEX Standard 100 klasa II oraz wypełnienia antyalergicznego. Jest pikowane, a na żywo prezentuje się bardzo elegancko. Jest o wiele bardziej puchate i cięższe od wersji Luxury Show Line. Kiedy przyszła do nas paczka zdziwiłam się, że jest aż tak ciężkie. To świadczy tylko o tym, że wypełnienia jest naprawdę dużo. 😀 Legowisko ma wyjmowaną poduszkę, a poduszka ta ma wyjmowany przez zamek błyskawiczny wkład, dzięki czemu możemy bez problemu wyprać osobno pokrycie. Podobnie jak w przypadku tamtej wersji, wyhaftowana metka mogłaby być mniejsza lub umiejscowiona w mniej widocznym miejscu.

Czy Kiara pokochała swoje nowe łóżeczko? A żeby tylko ona! 😀 Nelka śpi teraz wymiennie raz w swoim legowisku, a raz w legowisku Kiary z Kiarą. 🙂

CZY WARTO KUPIĆ LEGOWISKO ROYAL PET?

Myślę, że tak. Jeśli Wasz pies nie ma niszczycielskich zapędów, czyli Wasze pieniążki nie zostaną rozprute w ciągu tygodnia, a Wy możecie i chcecie przeznaczyć pieniądze na legowisko wysokiej jakości, to myślę, że taka inwestycja jest dobrym wyjściem. Życzyłabym sobie, aby więcej artykułów zwierzęcych było produkowanych z myślą o ich zdrowiu, aby posiadały stosowne certyfikaty, po to żebyśmy mieli pewność, że nie szkodzimy ani psu, ani sobie. Ja jako astmatyk, leczący się na astmę od urodzenia, zwracam uwagę na wszystko co może spowodować u mnie zaostrzenie choroby. Dlatego też posiadanie legowisk z wypełnieniem antyalergicznym w sypialni to dla mnie strzał w dziesiątkę. Ze swojej strony bardzo polecamy. 🙂

Royal Pet ma w swojej ofercie różne modele, rozmiary, wykończenia oraz kolory legowisk. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą. 🙂

Więcej zdjęć naszych legowisk w akcji można zobaczyć na naszym Facebooku oraz na Instagramie.

Strona www: ROYAL VISION

Facebook: ROYAL PET

Instagram: ROYAL PET.BB

Linki do produktów:
ROYAL PET Luxury Show Line – Royal Red

ROYAL PET Luxury Spotty Code – Cool Grey

Testy legowiska ROYAL PET by ROYAL VISION odbyły się w ramach plebiscytu Top for Dog.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019