ICEPAW – SMACZKI I GRYZAKI

ICEPAW, CZYLI PRZYSMAKI, KTÓRE PODBIJĄ PODNIEBIENIE TWOJEGO PSA

Każdy kochający opiekun psa stara się sprawić, aby życie czworonoga było pełne bezpieczeństwa, zdrowia oraz przyjemności. Do tej ostatniej kategorii zaliczamy podawanie psu przysmaków, które nie tylko mają umilić mu upływający czas, ale zaspokoić również potrzebę gryzienia. Takimi przysmakami są rybki od ICEPAW, czyli gryzak ze skóry łososia oraz chrupiące smaczki. W ramach plebiscytu TOP for DOG Nela i Kiara otrzymały takie przysmaki do przetestowania, a o tym jak bardzo im zasmakowały przeczytacie dalej. 🙂

ICEPAW Lachs – gryzak z łososia

Gryzaki od ICEPAW wykonane są w 100% z suszonej skóry łososia. Gryzak jest całkowicie naturalny i tak też wygląda – formowany jest na kształt apetycznej rybki. Gryzak ze skóry łososia idealnie sprawdza się jako przysmak dentystyczny, a także umila psu spędzany czas w domu oraz poza nim.

OPAKOWANIE, WYDAJNOŚĆ

Gryzak znajduje się w foliowym, dobrze przylegającym do niego opakowaniu, co chroni go przed wilgocią. Na opakowaniu nie znajdziemy żadnych informacji odnośnie daty produkcji, przydatności, czy też składu, możemy jednak takie informacje uzyskać np. na stronie u dystrybutora. Rybka wystarcza małemu psu na kilka godzin żucia i rozgryzania. Nelka pokonała swój gryzak łącznie w około 3 godziny, natomiast Kiara posiadająca zdecydowanie większe zęby w nieco ponad godzinę. Gryzak podawałam moim psom na kilka razy, zazwyczaj jeden gryzak zjadały w 3 dni. Obie mają delikatne brzuszki, więc staram się nie podawać im zbyt dużej ilości przysmaków i skór w ciągu jednego dnia. Nie zauważyłam jednak żadnych rewolucji żołądkowych po spożyciu przez nich rybek, więc uznaję je za lekkostrawne i bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się zostawiać psa bez opieki podczas jedzenia jakiegokolwiek gryzaka. Psy bywają łapczywe i potrafią odgryźć zbyt duży kawałek, a zakrztuszenie się nie jest niemożliwe.

ZAPACH, KONSYSTENCJA I SMAKOWITOŚĆ

Zapach gryzaka nie jest zbyt intensywny, pachnie smakowitą rybą. Po kontakcie ze skórą jest na niej wyczuwalny, więc bez umycia dłoni się nie obejdzie. 🙂 Gryzak na zewnątrz jest twardy, oplatają go większe kawałki skóry, natomiast w środku znajdują się drobniejsze zmielone kawałki, które nie są bardzo trudne do wygryzienia, więc z gryzakiem poradzi sobie również mały piesek. O smakowitości powinny wypowiedzieć się moje psy i gdyby tylko umiały mówić rzekłyby, że są nadzwyczaj pyszne. 😀 Uwielbiają je żuć, nosić, a nawet bawić się nimi! Nelka podczas gryzienia rybki wydaje prześmieszne dźwięki, wzdycha i mruczy jakby gryzienie jej sprawiało jej dużą przyjemność. Kiara z kolei jest niezwykle skupiona na gryzieniu, bywa wtedy w swoim żujko-transie. 🙂

ICEPAW Garnelen – przysmaki z filetów ryb i krewetek

Drobne smaczki to jest to, co my człowieki lubimy najbardziej! Idealnie sprawdzają się na spacery z psami – można nimi nagradzać psa, czy odwracać jego uwagę. Smaczki Icepaw nosimy ze sobą niemalże na każdy dłuższy spacer z psami.

INFORMACJE OD PRODUCENTA

OPAKOWANIE I WYDAJNOŚĆ

Smaczki zamknięte są w dość dużym opakowaniu z wygodnym i praktycznym zamknięciem strunowym, a gramatura przysmaków to aż 100g. Smaczki można łamać w palcach, dzięki czemu możemy nagradzać psa jeszcze częściej. Dla dwóch małych psów jak nasze, jedno opakowanie przysmaków wystarcza na około 7 dni stosowania i uważam to za świetny wynik. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie ważne informacje na temat składu, miejsca produkcji oraz daty ważności.

ZAPACH, KONSYSTENCJA I SMAKOWITOŚĆ

Przysmaki ICEPAW pachną intensywnie i zostawiają zapach na skórze oraz w kieszeniach. Warto jest więc nosić je w saszetce na przysmaki. Smaczki są suche, dość małe, twarde, ale kruche jak ciasteczka, jak wspomniałam można złamać je w palcach używając odrobinę siły. Małe psy nie zjadają ich bardzo szybko, muszą pochrupać każdy kawałek, co jest przydatne np. przy nauce ignorowania przechodzących obok obcych psów.

O ALERGII

Przed podaniem smaczków rybnych Kiarze miałam pewne obawy. Kiara ma alergię pokarmową m.in. na tuńczyka, więc podanie jej smaczków z krewetkami wymagało od nas stopniowego ich wprowadzenia i obserwacji. Okazało się, że Kiara nie ma na nie uczulenia, nie wystąpiła u niej żadna reakcja alergiczna. Stosujemy smaczki już od dłuższego czasu, również w okresie, kiedy miały problemy trawienne wynikające z zatrucia środkami ochrony roślin i nie zauważyliśmy negatywnego wpływu na ich zdrowie. Wypróbowaliśmy również kilka innych wersji przysmaków ICEPAW, m.in. z białych ryb i śledzia, z łososia, a także z ryb i homara, wszystkie wypadły równie dobrze i smakowicie jak te z pancerzykami z krewetek. 🙂

Ja sama mam alergię na krewetki i nie zauważyłam u siebie żadnej alergii kontaktowej.

PODSUMOWANIE

Przysmaki ICEPAW są jednymi z najlepszych jakie mieliśmy przyjemność podawać naszym psom. Mają naturalne, proste i ciekawe składy, są świetnym i zdrowym uzupełnieniem diety psów. Są bogate w witaminy, minerały oraz kwasy omega-3. Warto się nimi zainteresować i przetestować je u swoich psów. Jestem przekonana, że żaden pies nie przejdzie obok nich obojętnie. 😉 Polecamy!

Sklepy: Pet and YouPremium4Animals

Facebook: Pet and YouPremium4AnimalsICEPAW Polska

Instagram: Pet and YouPremium4AnimalsICEPAW Polska

Dziękujemy za możliwość testów produktów firmy ICEPAW, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.