DUCK LOVE – SZAMPON I ODŻYWKA

DuckLove by Pudding

Jednymi z ostatnich testowanych przez nas produktów tegorocznego TOP for DOG są kosmetyki Duck Love. Pierwszy raz usłyszałam o nich właśnie dzięki temu Plebiscytowi. W nasze ręce wpadły dwa kosmetyki – szampon All Breeds PRO oraz Witaminowa odżywka.

Kilka słów od Producenta:

DuckLove Cosmetics to marka ekskluzywnych kosmetyków, która powstała z miłości i troski o wygląd i zdrowie wszystkich naszych psich przyjaciół. Swoją nazwę zawdzięcza słynnemu polskiemu pudlowi – Puddingowi, który ponad wszystko kocha kaczki, a swoje życiowe przygody przedstawia na instagramie @pudeleczek.

OPAKOWANIE

Na samym początku chciałam pokłonić się przed szatą graficzną kosmetyków Duck Love. Wyglądają ekskluzywnie i po prostu zdobią łazienkę. Dodatkowo kosmetyki zostały dostarczone nam w przepięknym teksturowanym złotym pudełku, które ma już swoje honorowe miejsce na regale w moim biurze. 🙂

UŻYTKOWANIE I WYDAJNOŚĆ

Kosmetyki posiadają bardzo wygodną, dobrze działającą pompkę, dzięki której możemy odmierzyć porcję kosmetyku bez dotykania i brudzenia opakowania. Mają również dobrze wyważone opakowania, które nie przewracają się na wannie.

Szampon powinien być rozcieńczony w proporcji 1:20  – 1:30 i tak też postępowałam podczas kąpieli Neli i Kiary. Na kąpiel Neli zużyłam około 3 łyżek szamponu, natomiast na kąpiel Kiary aż 8 łyżek. Szampon dość słabo się pieni, dlatego nie jest nim łatwo namydlić psa. Natomiast jeśli chodzi o odżywkę to rozprowadza się zdecydowanie łatwiej, dobrze ślizga się pod palcami i pokrywa dokładnie sierść. Zużycie odżywki jest zdecydowanie mniejsze niż szamponu, na Nelę przypadły łącznie 2 łyżki – Nelka obcinana jest przeze mnie na tzw. korean style, więc odżywkę nakładam przede wszystkim na łapki, uszy i ogon, na tułów przypada o wiele mniej odżywki, niż gdyby miała na nim dłuższy włos. Jeśli chodzi o Kiarę to jestem dość oszczędna w używaniu odżywek, dlatego że przy sierści szorstkiej z obfitym podszerstkiem raczej nastawia się na lekkość i puszystość szaty – na jej kąpiel przypadły około 3 łyżki odżywki, tj. na kryzę, portki i ogon.

ZAPACH

Zapach szamponu i odżywki przypomina mi kosmetyki ziołowe dla ludzi. Można wyczuć w nich zapach natury, lekko pokrzywowy. Nie jest intensywny i nachalny, nie utrzymuje się zbyt długo na sierści, co dla psów jest zdecydowanym plusem.

CZESANIE, SUSZENIE I EFEKT KOŃCOWY

Już podczas spłukiwania szamponu, a następnie odżywki z Neli, mogłam poczuć pod palcami intensywne oczyszczenie i dość tępy w dotyku włos. Podczas suszenia rozczesywanie jej nie było łatwe, musiałam gdzieniegdzie wspomóc się odżywką bez spłukiwania, co przy innych kosmetykach stosowanych przez nas do tej pory nie było konieczne. Jednakże już po rozczesaniu i wysuszeniu włos był śnieżnobiały, lekki i puszysty, a po kilku godzinach zrobił się dość gładki – jedynie włos na łapkach pozostał napuszony. Przez ponad tydzień między jedną kąpielą a drugą, nie tworzyły się kołtuny, natomiast włos się trochę bardziej elektryzował niż zwykle.

W przypadku Kiary szampon i odżywka sprawdziły się rewelacyjnie. Szampon dobrze oczyścił portki, a co mnie zaskoczyło najbardziej – w bardzo dużym stopniu zniwelował psi zapaszek spod ogona, co jest nie lada wyzwaniem. Dobrze też napuszył sierść, kryza stała się lekka i stercząca. Nie miałam też problemu z rozczesaniem ogona i okolic za uszami, więc odżywka się dobrze spisała. Podoba mi się efekt uzyskany na sierści Kiary, choć preferowałabym odrobinę bardziej dociążoną sierść na portkach, gdyż po kąpieli kosmetykami Duck Love wygląda trochę sucho. Jednak w przypadku kryzy to strzał w dziesiątkę.

Efekty tuż po kąpieli możecie podziwiać na jesiennych zdjęciach. 🙂

PODSUMOWANIE

Myślę, że szampon i odżywka uznane jako uniwersalne kosmetyki dla wszystkich ras na pewno bardziej sprawdzą się u psów z krótszą sierścią – szorstką, puszystą lub całkiem krótką i gładką.  Dobrze oczyszczają, ładnie pachną i nie oblepiają sierści. Natomiast myślę, że ta wersja kosmetyków nie jest odpowiednia dla jedwabistej sierści jak u maltańczyka, gdyż niedostatecznie dociąża i wygładza włos.

Czy poleciłabym kosmetyki Duck Love? Oczywiście, że tak! Każda rasa ma inną sierść i każdy właściciel ma również inne preferencje. Ja jestem zadowolona z efektu uzyskanego na Kiarze i polecam kosmetyki każdemu, kto ma psa np. szorstkowłosego. Duck Love ma w swojej ofercie wiele innych kosmetyków, myślę że każdy znajdzie coś dla swojego pupila. Składy są proste, nie znajdziemy w nich niepotrzebnej chemii, więc warto się nimi zainteresować.

Strona www: DUCK LOVE

Facebook: Duck Love by Pudding

Instagram: Pudeleczek

Testy produktów Duck Love odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019