Canina

Canina – wszystko dla psiej higieny

Jesień w pełni, więc zapewne każdy właściciel psa długowłosego zmaga się z utrzymaniem futra swojego psa w czystości. Dodatkowo, jeśli mamy w swoim domu białego psa z tzw. włosem, mierzymy się z utrzymaniem higieny wokół oczu. Przyznam szczerze, że często moje psy wchodzą do domu z ubłoconymi mokrymi łapkami i w myśl zasady „w końcu się wykruszy i odpadnie” po prostu ich nie myję. 😉 Wiele razy bywało tak, że (zwłaszcza) Nela chodziła tak brudna, że nie mogłam na nią już patrzeć i dopiero wtedy brałam ją do wanny na SPA. Wiem, że miewacie podobnie, nikt mnie tutaj nie oszuka. 😉 Z pomocą jednak przychodzą różnego rodzaju środki do szybkiego mycia psa, czy też chusteczki do higieny i powiem Wam szczerze, że to idealny wynalazek dla takich leni jak ja. 🙂

CHUSTECZKI DO HIGIENY INTYMNEJ

Kiedy Canina zgłosiła się do plebiscytu TOP for DOG musiałam zgłosić się do ich produktów. Chusteczki do higieny dla psów długowłosych to przecież coś wspaniałego. 😀 Są bezpieczne, ponieważ przeznaczone dla psów, możemy ich użyć na szybko po przyjściu do domu, kiedy gdzieś na sierści rozsmaruje się dżdżownica, czy pies załatwiając się podczas wiatru ubrudzi sobie włosy na tylnych łapach, czy na ogonie. Nieraz bywało tak, że byliśmy na wyjeździe z psami i któraś z nich się ubrudziła – w takich momentach żałowałam, że nie mam żadnych nawilżanych chusteczek przy sobie, bo pies wprowadzony do samochodu w takim stanie jedynie pobrudził znajdujące się w nim siedzenie lub legowisko, a w najgorszym wypadku również nas, kiedy byliśmy zmuszeni wziąć psa na ręce lub na kolana. Recenzując chusteczki do higieny intymnej od Caniny chciałabym zwrócić uwagę na dwa aspekty tych chusteczek, a mianowicie na ich wielkość i nawilżenie. W opakowaniu znajdziemy 25 sztuk dość sporych i porządnie nawilżonych jednorazowych ściereczek, które idealnie nadają się na awaryjne przetarcie naszego psa – okolic intymnych, czy nawet łapek. Dwa razy uratowały mnie już poza domem i bardzo polecam mieć podobny środek przy sobie.

CHUSTECZKI DO OCZU I USZU PSA

Jeżeli chodzi o higienę okolic oczu Kiary nie mamy żadnego problemu. Okazyjne usunięcie śpioszków w kącikach oczu to szczyt pielęgnacji jaki u niej wykonujemy w tym obszarze. Jednak w przypadku Neli jest zupełnie inaczej. Codziennie rano przecieram jej okolicę oczu, rozczesuję włosy i osuszam cienką chusteczką higieniczną, a jeśli chodzi o pyszczek to czasami po zjedzeniu mokrej karmy muszę przetrzeć jej również wąsy i brodę. Do tej pory moczyłam płatek kosmetyczny w wodzie i nim przecierałam jej włosy i ta metoda to również dobre wyjście, jednak woda nie zdejmie z włosów tłustej warstwy np. mokrego jedzenia. W dodatku mokry wacik, nawet mocno odciśnięty, trochę mocniej moczy włosy pod oczami psa niż nawilżana chusteczka, więc przyznam, że przecieranie włosów na pyszczku chusteczkami od Caniny bardzo ułatwia mi jej pielęgnację ze względu na szybkość użycia, jak i brak potrzeby osuszania włosów na pysku. Chusteczki nie zastąpią cotygodniowej kąpieli, czy mocniejszego środka do oczyszczania włosów pod oczami, jednak na co dzień sprawdzają się bardzo dobrze. Nawet mój mąż z nich korzysta, kiedy poprawia Neli włosy, więc są naprawdę wygodne w użyciu. 😉 Chusteczki do higieny uszu wydają się być mniej przydatne na co dzień, dlatego że jednak ta okolica nie brudzi się i nie wymaga aż takiej uwagi. Z drugiej zaś strony według mnie wygodniejsze i bezpieczniejsze jest użycie wilgotnej chusteczki tego typu, aby delikatnie do kąpiel psa przetrzeć w środku małżowiny, niż robić to na mokro. Pamiętajmy, że uszy psa wymagają jakiejkolwiek pielęgnacji, czy to usuwania nadmiaru włosów z kanału słuchowego, czy chociażby po prostu ich kontroli. Żaden z produktów nie podrażnił skóry moich psów, nie podrażnił oczu, uszu i okolic intymnych i nie wywołał żadnej negatywnej reakcji. Oba opakowania zawierają po 120 sztuk chusteczek, a więc spokojnie wystarczą na kilka miesięcy użytkowania; w przypadku chusteczek do uszu na jeszcze więcej.

PODSUMOWANIE

Czy polecam chusteczki od Caniny? Tak, sprawdzają się nam dobrze, a największą moją uwagę zwróciły chusteczki do higieny okolic oczu, które weszły w codzienne użycie.

Sklep: Canina – Meatlove Polska

Dziękujemy za możliwość testów produktów Canina, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie internetowej TOP for DOG.