BRILLLIANT Olej z łososia

WAŻNY SUPLEMENT

Olej z łososia to jeden z suplementów znajdujących zastosowanie w diecie psów żywionych zarówno karmami gotowymi, jak i surowym (BARF) lub gotowanym pożywieniem. Od kilku miesięcy Nela i Kiara żywione są przygotowywanym przeze mnie gotowanym jedzeniem według zasad BARF, dlatego też ważne jest dla mnie to, aby zapewnić im odpowiednią ilość składników odżywczych dostarczanych z pożywieniem. Jednym z obowiązkowych suplementów w takiej diecie psa jest olej z łososia, dlatego też dzisiaj chciałam przedstawić Wam recenzję oleju z łososia firmy Brilliant, który otrzymaliśmy do testów w ramach plebiscytu TOP for DOG.

OLEJ BRILLIANT – KILKA SŁÓW OD PRODUCENTA

Olej z łososia BRILLIANT to doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, zwłaszcza EPA i DHA.

Badania naukowe wykazują, że optymalna proporcja kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 to 1:3 – 1:6. Najlepszym sposobem, by uzupełnić dietę psa i kota w EPA i DHA jest podawanie zwierzęciu oleju z ryb zimnowodnych, który stanowi bezpośrednie źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

Omega-3 odpowiadają nie tylko za piękny wygląd sierści i zdrową skórę, ale przede wszystkim za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie całego organizmu. Niezbędne są do efektywnego działania układu immunologicznego, neurologicznego, układu krążenia i narządów zmysłów. Wyjątkowe właściwości kwasów tłuszczowych EPA i DHA sprawiają także, że stanowią one nieocenione wsparcie w leczeniu wielu chorób przewlekłych, coraz częściej dotykających domowe zwierzęta.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA OLEJU

  • Smaczny dodatek do karmy.
  • Naturalna ochrona dla zdrowia psa i wsparcie w leczeniu wielu chorób.
  • Ogranicza występujące w organizmie reakcje zapalne – może więc stanowić nieocenioną pomoc w leczeniu takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry czy zapalenie jelit, a także w zmniejszeniu występowania reakcji alergicznych o różnym podłożu.
  • Wsparcie w leczeniu problemów dermatologicznych. Zapewni psu zdrową, elastyczną i nawilżoną skórę. Przywraca sierści zdrowy blask i miękkość. Pomoże także w ograniczeniu łojotoku, wypadania sierści i jej łamliwości.
  • Pomaga chronić serce i nerki zwierzęcia – pozwala obniżyć ciśnienie krwi, zapobiega tworzeniu się zakrzepów i zmian miażdżycowych, wywiera korzystny wpływ na metabolizm tłuszczu i poziom cholesterolu we krwi.
  • Omega-3 są także niezbędne do prawidłowego rozwoju i działania mózgu, układu nerwowego i oczu.
  • Stwarza możliwość zahamowania rozwoju dysfunkcji kognitywnych u psów i kotów wynikających z procesów starzenia się mózgu.
  • Zmniejszenie odczuwanego bólu, zwiększenie aktywności i swobody poruszania się psa.
  • Pozytywny wpływ na zdolności rozrodcze psów i kotów.

TESTY

Przed otrzymaniem oleju Brilliant, otrzymałam na mój adres mailowy dokumenty potwierdzające wysoką jakość produktu. Otrzymałam między innymi analizę laboratoryjną, certyfikat analizy, oświadczenie dotyczące zatwierdzenia produktu przez norweski organ ds. bezpieczeństwa żywności,  certyfikat koszerny, certyfikat analizy oleju z łososia, certyfikat zgodności dotyczący opakowania przeznaczonego do stosowania w kontakcie z żywnością oraz raport z audytu. W tym miejscu chciałam zaznaczyć, że podejście firmy do klienta, dzielenie się takimi informacjami świadczy o uczciwości oraz jakości. Która inna firma produkująca żywność dla psów dzieli się certyfikatami z klientami oraz uchyla rąbka tajemnicy z linii produkcyjnej? Film na temat oleju Brilliant możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=nuf_MfpmhlI

OPAKOWANIE I WYDAJNOŚĆ

Butelka, w której znajduje się olej, jest przezroczysta i ukazująca piękny błyszczący bursztynowy kolor oleju. Pomimo, iż jest przezroczysta, firma zapewnia, że promieniowanie UV nie zaszkodzi jej zawartości. Myślę, że gdyby było inaczej, producent zdecydowałby się na ciemny kolor butelki. Dzięki przezroczystemu opakowaniu widzimy, ile oleju znajduje się jeszcze w butelce. Pompka jest bardzo wygodna w użytkowaniu, dozuje zawsze taką samą ilość oleju, ponadto olej w ogóle nie brudzi butelki, co jest bardzo dużym plusem.

Do testów otrzymaliśmy 2 butelki po 300ml oleju każda. Według tabeli Nela powinna dostawać 2 pompki dziennie (niecałe 4kg wagi), natomiast Kiara 4 pompki dziennie (ponad 8kg wagi). Butelka zawierająca 300ml to 300 dawek/pompek oleju, czyli przy 6 pompkach dziennie dla obu psów daje nam wynik 50 dni stosowania, co jest rewelacyjnym wynikiem, gdyż dla dwóch psów wielkości Neli i Kiary to zaledwie koszt 59zł na 2 miesiące. Olej stosujemy od półtorej miesiąca i zostało nam jeszcze około 1/4 opakowania oraz jedna cała butelka 300ml.

ZAPACH

Olej z łososia Brilliant pachnie… Olejem z łososia. Cóż za niespodzianka. 😉 Zapach jest przyjemny, naturalny, wyczuwalny z daleka. O ile Kiara po posiłku nie pachnie olejem, tak Nela mająca dłuższy włos na pyszczku pachnie olejem cały dzień. Oczywiście podczas jedzenia Nela moczy sobie włosy na uszach olejem i trochę częściej trzeba je myć. Natomiast nie jest to nic, co mogłoby mi przeszkadzać, gdyż to działanie jest najważniejsze.

SMAKOWITOŚĆ

Nela i Kiara pokochały zapach i smak oleju od pierwszego niuchnięcia oraz polizania. 😉 Olej dodaję rano i wieczorem do gotowanego posiłku. Psy bardzo szybko zorientowały się, że dodanie oleju oznacza, że od skonsumowania jedzenia dzieli je zaledwie kilka sekund – dlatego też chwycenie przeze mnie butelki oleju wiąże się z ogromnym entuzjazmem. Olej smakuje im tak bardzo, że wylizywanie misek trwa jeszcze kilka minut po skończeniu jedzenia.

DZIAŁANIE

Czyli najważniejszy punkt recenzji. Czytając książkę Małgorzaty Olejnik „Pies na diecie BARF” dowiedziałam się, iż niezbędne jest suplementowanie diety właśnie olejami z tłustych ryb. Stosując olej z łososia mam pewność, że dostarczam do psiej diety ważnych dla psów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny OMEGA-3, czyli DHA oraz EPA, które znajdują się w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego.

Czytając o zaletach stosowania oleju oraz o konieczności jego suplementacji, zdawałam sobie sprawę z tego, że jest to zdrowy element psiej diety – jednak nie sądziłam, że efekty jego działania będą tak bardzo namacalne. To co zauważyłam po około 3 tygodniach stosowania oleju to miękkie poduszeczki łap. Są w dotyku tak miękkie jakby były poddane jakiemuś peelingowi, nie ma mowy o żadnej szorstkości. Po kolejnych 2-3 tygodniach zaczęłam czuć, że sierść obu psów staje się nadzwyczaj mięciutka. W tej chwili dotykając Nelę i Kiarę mam wrażenie dotykania jedwabiu! Nela jest tak silky smooth, że chciałoby się ją tylko głaskać i głaskać, a jej pielęgnacja nie przysparza obecnie najmniejszego kłopotu – nie robią się jej absolutnie żadne kołtuny. Kiara mimo tego, że jest rasy szorstkowłosej, również zyskała taką miękkość szaty, o wiele przyjemniejsze jest też jej czesanie. To co można zauważyć gołym okiem to błyszcząca sierść. O ile czarna sierść często widocznie lśni w promieniach słońca, tak z białym włosem nie jest to takie łatwe do uzyskania, jednak biały włos Neli podczas stosowania oleju Brilliant zaczął błyszczeć jakby był nawoskowany. Nigdy nie widziałam czegoś podobnego na jej włosach, pomimo stosowania bardzo dobrych kosmetyków. Śmiało mogę więc powiedzieć, że olej z łosisia Brilliant stał się takim dodatkowym kosmetykiem dla skóry oraz sierści Neli i Kiary.

Z trawieniem oleju również żadna z nich nie ma najmniejszego problemu. Podczas stosowania oleju zniknął problem wcześniejszych sporadycznych zaparć.

PODSUMOWANIE

Suplementacja oleju z łososia to bardzo ważna sprawa. Dostarczanie kwasów omega-3 odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie całego organizmu. Korzyści ze stosowania oleju są namacalne, a to co niewidoczne na pewno również ma pozytywny wpływ na psi organizm. Olej z łososia to smakowity element diety psa, więc warto stosować go również jako dosmaczenie psiego posiłku. Biorąc pod uwagę dokumentację oraz jakość produktu, warto sięgnąć po Brilliant olej z łososia dla swojego pupila. Olej jest wydajny, znajduje się w estetycznym, wygodnym w użytkowaniu opakowaniu, odpowiada psim brzuszkom, a co najważniejsze – działa. Polecamy!

Olej z łososia Brilliant możecie kupić w sklepie internetowym: OlejBrilliant

Strona www: Olej Brilliant

Facebook: Brilliant – olej z łososia

Instagram: Brilliant.Olej.Salmon

Testy produktu Brilliant – olej z łososia odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie TOP for DOG.