APTUS® Apto-Flex Chew oraz Multidog Extra

NA ZDROWIE!

Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy w ramach TOP for DOG testy dwóch suplementów, a mianowicie APTUS® Apto-Flex Chew oraz APTUS® Multidog Extra. W zeszłym roku stosowaliśmy syrop APTUS® Apto-Flex o podobnym działaniu do obecnie testowanego przez nas Apto-Flex Chew, który działał u naszej Neli rewelacyjnie, dlatego też zdecydowaliśmy się na testy tego suplementu tym razem w wersji smacznych kęsów. Natomiast jeśli chodzi o suplement Multidog Extra założyliśmy, że jego stosowanie będzie dobrym uzupełnieniem gotowanej diety naszych psów.

APTUS® APTO-FLEX CHEW

KILKA SŁÓW OD PRODUCENTA

TESTY

W ciągu roku robimy z psami wiele spacerowych kilometrów. Nela i Kiara przyzwyczajone są do długich wędrówek i dopóki mają energię, chęci oraz zdrowie, nie wyobrażamy sobie zasiąść na kanapie. Rok temu wspominałam, że Nela ma wadę wrodzoną rzepki, dlatego też robimy wszystko, żeby nigdy nie była konieczna jej operacja. Jedną z ważnych kwestii jest więc wspieranie psich stawów.

OPAKOWANIE I WYDAJNOŚĆ

Opakowanie Aptus Apto-Flex Chew zawiera 50 sztuk kęsów. Według dawkowania pies o wadze 10-20kg powinien dostawać pół kęsa dziennie, dlatego też w przypadku Neli (3,8kg) i Kiary (8,5kg) postanowiłam podawać im po 1/4 kęsa dziennie. Oznacza to, iż jedno opakowanie wystarcza nam na 100 dni, czyli ponad 3 miesiące stosowania, zatem produkt jest naprawdę wydajny.

ZAPACH, KONSYSTENCJA I SMAKOWITOŚĆ

Zapach kęsów jest lekko mięsny, ledwo wyczuwalny z daleka – jednak psy czują go doskonale. 😉 Kęsy są miękkie i łatwo je podzielić w palcach. Nela i Kiara uznały produkt jako bardzo smaczny przysmak, więc nie mamy najmniejszego problemu z podaniem go.

DZIAŁANIE

To co jest dla nas najważniejsze to to, że łapka Neli uległa bardzo dużej poprawie w ciągu ostatniego roku. Stosowanie suplementu Aptus Apto-FLEX w syropie, a teraz w wersji Chew, odniosło spory sukces. Nelka niemalże całkowicie przestała podnosić tylną łapkę, chętniej spaceruje, biega, a nawet skacze. Nie słychać i nie czuć przeskakiwania rzepki podczas mycia łapki. Ważne jest również to, iż mimo tego, że Nela jest coraz starsza – w tym roku kończy 6 lat – problem ze stawami nie pogarsza się, a wręcz poprawia. Kiara pomimo swojego uwielbienia do szaleńczej zabawy, skakania i sprintów, nie ma najmniejszych problemów ze stawami. W jej przypadku suplementacja profilaktyczna to bardzo ważna kwestia, dlatego że im zdrowsze stawy za młodu, tym mniej problemów czeka nas na jej starość. Działanie profilaktyczne ważne jest również podczas zwiększonej aktywności fizycznej w celu poprawy mobilności stawów oraz zapobiegania zapaleniu stawów.

APTUS® MULTIDOG EXTRA

INFORMACJE PRODUCENTA

JAK WYPADŁY NASZE TESTY?

Od ponad pół roku Nela i Kiara żywione są przygotowywanym przeze mnie jedzeniem. Staram się zapewnić im wszystkie niezbędne składniki odżywcze i komponować dietę tak, aby niczego im nie brakowało, natomiast dieta gotowana wymaga dodatkowych suplementów, aby była ona kompletna pod względem odżywczym.

OPAKOWANIE I WYDAJNOŚĆ

Plastikowy mały słoiczek zawiera 100 tabletek i jest wygodny w użyciu. W przypadku Neli i Kiary dzienna dawka wynosi 1/4 tabletki, co daje nam aż 200 dni stosowania, czyli ponad pół roku. Wydajność jest więc znakomita. 🙂

ZAPACH, KONSYSTENCJA I SMAKOWITOŚĆ

Zapach produktu jest niewyczuwalny. Tabletka jest twarda, więc należy ją podzielić nożem i podać psu lub można też ją rozkruszyć i wymieszać z posiłkiem. Oba psy nie zauważają tabletki podczas jedzenia, a Nela w kwestii leków jest naprawdę wybredna. Kiara z kolei jest tak łakomym psem, że tabletkę Multidog Extra zjada nawet z ręki.

DZIAŁANIE

Trudno jest mi ocenić działanie preparatu multiwitaminowego Multidog Extra jako działanie namacalne. Większą uwagę należałoby zwrócić na ogólny stan zdrowia psów oraz na wyniki ich badań. Najważniejsze jest to, że psy mają dużo energii, są skore do zabawy, mają apetyt, dobrze się załatwiają, ich skóra i sierść wyglądają na zdrowe i nie zauważamy niczego niepokojącego. Podczas stosowania diety gotowanej ważne jest to, aby dostarczać psu wszystkich witamin, więc takie okresowe wsparcie multiwitaminowe jest dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego czym żywi się psa, powinno wykonywać się minimum jedno szczegółowe badanie krwi psa w roku. W przypadku Neli i Kiary wyniki krwi są prawidłowe, a już niedługo czeka je ponowne kontrolne badanie.

PODSUMOWANIE

W moim przekonaniu wspierania zdrowia psa nigdy dość. Osobiście wyznaję zasadę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Uważam, że preparaty firmy APTUS zasługują na polecenie. Apto-Flex Chew zasmakował moim psom, a co najważniejsze wspiera ich układ ruchu, z kolei Multidog Extra jest dobrym wyjściem, jeżeli chcecie mieć pewność, że Wasz pies otrzymuje wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Należy jednak pamiętać, że jeśli z Waszym psem dzieje się coś niepokojącego lub nie jesteście pewni, czy Wasz pies może przyjmować jakiś suplement, skontaktujcie się z Waszym zaufanym lekarzem weterynarii. Zdrowie Waszego psa przede wszystkim. 🙂

Strona www: Aptus

Facebook: Aptus Polska

Instagram: Aptuspet

Dziękujemy za możliwość testów produktów firmy APTUS, które odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos będzie można oddać na stronie TOP for DOG.