BELCANDO MASTERCRAFT

TESTUJEMY NOWĄ KARMĘ BELCANDO

Od początku września mamy przyjemność testować nową karmę oraz toppingi Belcando serii Mastercraft. Kurier dostarczył nam ogromną paczkę, w której znalazły się:

  • karma Belcando Mastercraft Adult Dog Fresh Lamb; opakowanie 10kg
  • 8 toppingów Belcando Mastercraft Lamb; każde opakowanie 100g
  • 8 toppingów Belcando Mastercraft Turkey; każde opakowanie 100g
  • duża metalowa miska z antypoślizgową podstawą
  • duża gumowa podkładka pod miski
  • 2 kubeczki do odmierzania karmy
  • 3 próbki karmy Belcando Mastercraft Fresh Turkey
  • 3 próbki karmy Belcando Mastercraft Fresh Beef

Zapraszam na recenzję!

SUCHA KARMA BELCANDO MASTERCRAFT

Główną testerką suchej karmy Belcando Mastercraft została Kiara z jednego ważnego powodu – Nelka, mimo że karma bardzo jej zasmakowała, zniechęcała się do gryzienia krokietów.

WIELKOŚĆ KROKIETÓW

Okazało się, że podjadanie Kiarze kuleczek z miski jest super i taka podkradziona ilość jej wystarczy, natomiast w przypadku, gdy jadła ją w odpowiednim dawkowaniu, zjadała zaledwie 1/3 porcji, a to niestety zdyskwalifikowało karmę w jej przypadku. Za to Kiara nie ma problemu z gryzieniem nieco większych krokietów.

ZAPACH

Karma posiada niezbyt intensywny zapach, powiedziałabym, że jest całkiem przyjemny i nie wydobywa się z opakowania. Co ważne, w domu nie pachnie karmą, kiedy przesypuję ją co jakiś czas do mniejszego pojemnika.

SMAK

To co chciałam powiedzieć jako najważniejszy punkt to to, że Kiarze po ponad miesiącu jedzenia tej karmy, karma smakuje cały czas tak samo. Nie wybrzydza, nie podkrada usilnie jedzenia z miski Neli. Chętnie czeka na podawane jedzenie i szybciutko biegnie do postawionej miski.

SKŁAD

Skład karmy zasługuje na dużą pochwałę: 80% zawartości świeżego mięsa, bez zawartości mączek mięsnych, bez zbóż i ziemniaków.

DAWKOWANIE

Na psa o wadze 3kg sugerowana porcja wynosi 60-70g, o wadze 5kg: 80-100g, o wadze 10kg: 140-160g.

Kiara waży obecnie 8,5kg i podajemy jej 100g suchej karmy Belcando Mastercraft na dobę (2x dziennie po 50g).

TRAWIENIE

Na początku, kiedy przestawiliśmy Kiarę na karmę Belcando, miała niewielkie problemy z trawieniem, z rozwolnieniami. Natomiast po kilku dniach wszystko się unormowało i od tamtej pory załatwia się dobrze – choć objętościowo więcej niż wcześniej. Nie ma jednak biegunek, wymiotów, czuje się po karmie dobrze, ma dużo energii oraz ochotę na przysmaki.

OPAKOWANIE

Opakowanie suchej karmy Belcando Mastercraft to prawdziwy master. Otwarcie strunowe umiejscowione na samej górze daje dostęp do nabierania karmy kubeczkiem, co ułatwia przesypywanie jej do mniejszego pojemnika używanego na codzień np. na blacie kuchennym. Wielkie brawa za takie rozwiązanie, opakowanie jest niezwykle wygodne.

TOPPINGI BELCANDO MASTERCRAFT

Toppingi to nic innego jak produkt, który ma służyć dosmaczeniu suchej karmy. Nela i Kiara bardzo polubiły toppingi za ich nietypową formę.

KONSYSTENCJA

Toppingi mają konsystencję zupy z kawałkami mięsa. Jedna saszetka wystarcza nam na dwukrotne (rano i wieczorem) dosmaczenie suchej karmy Neli i Kiary, czyli łącznie na dosmaczenie 4 misek.

ZAPACH

Zapach jest bardzo intensywny, co zdecydowanie przyciąga moje psy jak magnes. Osobiście za nim nie przepadam – może dlatego, że sama praktycznie wcale nie jem mięsa – i nakładam psom porcję, a następnie uciekam z pokoju. 🙂

SMAK

Niezaprzeczalnie toppingi moim psom smakują do tego stopnia, że karma znika z całą zupką w moment, a później słychać jeszcze jeżdżenie misek po pokoju. 🙂 I nie ma znaczenia, który smak im wybiorę, zarówno jagnięcina, jak i indyk, smakują im tak samo.

SKŁAD

Skład toppingów bardzo mi się podoba. Mięso, rosół i dodatek w postaci warzywa. Zawiera niewielką ilość białka i tłuszczu, więc idealnie sprawdza się jako dosmaczenie karmy, nie powodując przy tym tycia.

TRAWIENIE

Nie zauważyłam żadnych problemów z trawieniem u moich psów po podaniu toppingów. Dosmaczam karmę moim psom czasami 3 dni z rzędu i absolutnie nie ma żadnej różnicy w ich załatwianiu się.

OPAKOWANIE

Toppingi zawierają się w małej saszetce z nacięciem, które ułatwia jej otwarcie. Niestety mimo całkowitego otwierania saszetki, bardzo trudno jest wydobyć kawałki mięsa z dna saszetki, więc trzeba je troszkę pościskać jak kończącą się pastę do zębów. 😉 Opakowanie mogłoby być odrobinę szersze na całej długości, natomiast plusem jest to, że saszetki są małe i lekkie, a więc sprawdzają się w podróży, zajmują też mało miejsca w szafce.

PODSUMOWANIE

Ponad miesiąc testów pokazał nam to, że produkty Belcando są warte polecenia. W naszym przypadku sucha karma sprawdziła się tylko u psa z większymi zębami, a jednak najwygodniejsze dla nas jest stosowanie takiej samej suchej karmy u obu psów, ponieważ moje mają zbliżoną do siebie wagę, preferencje odnośnie smaku oraz ilość aktywności fizycznej. Natomiast skład karmy jest świetny, a dodatkowym atutem jest możliwość zmiany smaku karmy Belcando bez uszczerbku na zdrowiu psa. Jeśli chodzi o toppingi to z chęcią będziemy zabierać je ze sobą na wyjazdy. Do dosmaczenia psu karmy toppingiem nie potrzebujemy żadnych przyborów typu nożyczki, otwieracz do puszek w razie urwania zawleczki, widelec do wyjęcia mokrej karmy z puszki. Wystarczy rozerwanie opakowania i wylanie oraz wygniecenie zawartości. Dodatkowym atutem toppingów jest ich cena, czyli ok. 5,80zł za saszetkę, a także niska zawartość białka i tłuszczu, dzięki czemu nie musimy się martwić o tycie psa. Myślę, że warto zainteresować się produktami Belcando Mastercraft przede wszystkim ze względu na ich dobry skład. Życzyłabym sobie jedynie o wiele mniejszych krokietów, tak aby pies z malutkimi zębami mógł ją bez problemu gryźć w codziennym posiłku.

Dziękujemy za możliwość testów!

Strona www: Belcando oraz Pets4live

Facebook: Belcando Polska

Linki do produktów:
Belcando Mastercraft Fresh Lamb
Belcando Mastercraft Topping

Testy Produktów Belcando odbyły się w ramach plebiscytu TOP for DOG.

Na swoich faworytów głos można oddać do 15.11.2019r. na www.topfordog.pl/produkty-2019